Įamžinimas

Paminklinis suoliukas Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai įamžinti

Paminklinis suoliukas Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai įamžinti

Paminklinis suoliukas Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai įamžinti.

Vilniaus Gedimino prospekte, Brode, stovi paminklinis suoliukas Maestro Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai pažymėti. Skulptūra vaizduoja 1965-1980 metais čia stovėjusį suoliuką su į jo dešinį šoną atremta gitara ir simbolizuoja tais metais vykusį Brodo vaikų judėjimą, kurio vienu iš lyderių buvo Maestro Vytautas Kernagis.

„Idėja įamžinti Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžią – pasisėdėjimus brazdinant gitara Brode – kilo jo draugams ir bendražygiams iškart po Maestro mirties. Net keli žmonės vienu metu man ėmė siūlyti, kad tai galėtų būti seno dizaino suoliukas ir į jį atremta gitara, todėl beliko tik šią idėją realizuoti“, – sakė Vytautas Kernagis jaunesnysis, V. Kernagio fondo vadovas.

Paminklinio suoliuko idėją kūnu pavertė skulptorius Danielius Sodeika ir architektas Rimvydas Kazickas. Paminklinis suoliukas pagamintas iš bronzos. Šis suoliukas pagamintas tik privačių asmenų – Vytauto Kernagio draugų, bendraminčių ir bičiulių – iniciatyva ir lėšomis. Tie V. Kernagio bendražygiai ir draugai, kurie sakė, kad reikia Brode įamžinti artistą, pasirūpino ir šios idėjos pavertimu kūnu – jų suaukotomis lėšomis ir finansuotas suoliuko įrengimas.

Tokio dizaino mediniai suoliukai šiuo metu paskelbti kultūros paveldo objektais, jų likę nedaug, jie stovi Lukiškių aikštėje. Atminimo ženklo Vytautui Kernagiui įrengimu – pastatymu bei apšvietimu – pasirūpino Vilniaus miesto savivaldybė, skulptūrą nuo galimo vandalizmo apdraudė šalies draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“.

 

———————————————————————————————————————————————————————————-
 
Atminimo lenta Kaštonų g. Vilniuje

Atminimo lenta Kaštonų g. Vilniuje

Atminimo lenta Kaštonų gatvėje.

2011 metų gegužės 19 dieną, kuomet Vytautas Kernagis būtų šventęs savo 60-ąjį gimtadienį, Vilniuje ant Kaštonų g. antrojo namo, kuriame Vytautas gyveno iki 1980 metų, sienos buvo atidengta atminimo lenta.

Tai vienas iš Vytauto šešiasdešimtmečiui skirtų, jo atminimo įamžinimo projektų.

Dėkojame architektui Rimvydui Kazickui.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
———————————————————————————————————————————————————————————-
Vytautas Kernagis - Benas

Vytautas Kernagis – Benas

Vytauto KernagioBeno paminklas Nidoje.

Paminklas skirtas A. Aramino filmo „Maža išpažintis“ herojui Beniui, kurį 1971 metais suvaidino Vytautas Kernagis.

„Užteko „Mažos išpažinties“, kad dvidešimtmečio Kernagio suvaidintas Benas su gitara ir keturiomis dainomis pasidarytų legenda. Šitam herojui taikyta frazė „Benai, plaukiam į Nidą“ imta vadinti kultine ir netgi tapo populiarios muzikos Nidoje festivalio šūkiu, o pats sovietmečio neformalas Benas – festivalio simboliu.“
Iš knygos  „Nes nežinojau, kad tu nežinai“, 2009

 
Skulptorius Romas Kvintas.

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————————————————————-

Turistinis maršrutas „Vytauto Kernagio Vilnius“

Kad toks maršrutas gali egzistuoti, sugalvojo Rūta Oginskaitė, o išpildė Vilniaus miesto savivaldybės turizmo skyrius.

Čia galite plačiau susipažinti su turistiniu maršrutu „Vytauto Kernagio Vilnius“.

Taip pat galite išbandyti ir interaktyvų šio maršruto žemėlapį.